Naschmarkt – raj pre gurmánov

12 nov

V sobotu som si  trošku privstala s jasným cieľom – vyrazím na nákup potravín namiesto bratislavskej Starej tržnice na Naschmarkt. Z Bratislavy som išla  vlakom okolo 8mej a o 9tej som už bola na viedenskej hlavnej stanici. Odtiaľ som si zobrala metro, 2x prestúpila a  do polhodinky som bola tam, v raji pre gurmánov.  V sobotu je tam vraj najrušnejšie, čo sa mi aj potvrdilo. Každopádne oplatilo sa. Exotické ovocie od výmyslu sveta (rambután, karambola, liči a to najštavnatejšie mango aké som kedy jedla – mimochodom chuťou sa vôbec nedá porovnať s mangom kúpeným v Tescu), preplnené stoly zeleniny hýriace farbami  a vôňami, obchodík s bylinkami (kde inde nájdete 5 druhov bazalky), špecializované domáce predajne so syrmi , viacero mäsiarní a pestrý výber rýb a morských plodov (kúsok od reštaurácie Nordsee). Toľký výber som nezažila snáď ani na rybiom trhu vo Vietname. Jednoducho potešenie pre všetky zmysly.Medzi jednotlivými stánkami a predajňami nájdete desiatky reštaurácií s ázijskou, stredomorskou, ale aj rakúskou kuchyňou (chrumkavý Vienner schnitzel a zemiakový šalát je proste must). Ja som si veľmi obľúbila vietnamskú reštauráciu (názov som si žial nezapamätala),ktorá je spojená aj s predajňou ázijských potravín. Majú tam skvelý výber byliniek (balík koriandru za 2 eurá, citrónová tráva za tú istú cenu), korenín, ázijských cestovín a predavači sú veľmi milí a ochotní. Minule mi jeden dal skvelý recept na krevetovú polievku,aj som ju hneď po návrate domov vyskúšala a fakt nekecal.

Ak máte radi starožitnosti a podobné veci, tiež si prijdete na svoje. Zväčša marockí a tureckí predavači tu ponúkajú svoj tovar už od skorého rána.

Domov som odchádzala s 5 veľkými taškami plnými byliniek, zeleniny, syrov a rýb, ľahšia  o 80 Eur. Vo vlaku som rozmýšľala nad tým,  na aký spôsob pripravím pražmu a akú dusenú zeleninu si k nej dám. Nakoniec vyhrala grilovaná verzia so šalviou, petržalkou, koriandrom, cesnakom a chili papričkou. Na olivovom oleji a cesnaku som udusila špenát s portobello hríbami a podávala k rybe. Výsledok bol proste geniálny.MŇAM!🙂


 

 

 

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: