Keď ryža, tak jedine v ryžovom hrnci…

6 jan

Ak ste milovníkom ryže tak ako ja, isto ste už počuli o ryžovom hrnci. Princíp varenia je úplne jednoduchý a zvládne ho aj 5-ročné dieťa. Varenie ryže nevyžaduje žiadne doplnkové suroviny ako olej a soľ, stačí len voda a ryža. Samozrejme pred varením treba ryžu dôkladne umyť, aby sme ju zbavili škrobu, ktorý v mlyne pri lúpaní ryže zostal nalepený na zrnkách.

 

Hrniec na varenie ryže je vybavený špirálou ktorá je umiestnená v hliníkovom telese. To tesne prilieha k dnu vnútornej nádoby aby bol prenos tepla čo najefektívnejší. Varná nádoba je odnímateľná a najčastejšie je vyhotovená z hliníka s nelepivou povrchovou úpravou. Výhodou je, že uvarenú ryžu môžete v tomto hrnci uskladniť v chladničke, aby ste ju neskôr mohli prihriať.

Ryžu v ňom uvaríte za cca 10 minút, potom sa prepínač automaticky prestaví do režimu ohrevu. Ide o režim pomocou ktorého ryžu buď zohrejete alebo hotovú ryžu udržiavate v teplote vhodnej pre servírovanie.

V závislosti na tom akú ryžu varíte sa odvíja aj pomer medzi objemom ryže a vody. Ku každému ryžovému hrncu je pribalená odmerka, pomocou ktorej sa pri varení orientujete. Kým pre niektoré druhy platí pomer 1 diel ryže k 2 dielom vody, pre iné sú optimálne pomery 1:1.5 či 1:2.5. Nie je to žiadna veda, na niektorých baleniach ryže je uvedený pomer priamo v návode na prípravu.

Ďalšou výhodou je, že sa v ňom dá variť na pare vďaka naparovaciemu nástavcu. Dusená zelenina, ryby,  parené buchty alebo knedle, to všetko sa v ňom dá pripraviť.

Nie je to finančne nákladná záležitosť, dá sa zohnať už od 17 eur.

Máte aj Vy doma ryžový hrniec?Ak áno, ste s ním spokojní?

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: