Kurz netradičných jams, chutneys a domácej kozmetiky v Belušských Slatinách

16 okt

Ani sa mi nechce veriť, že ubehli skoro 2 mesiace od môjho prvého kurzu varenia jams, chutneys a domácej kozmetiky, ktorý sa konal v penzióne Wili Royal v Belušských Slatinách (http://www.wiliroyal.sk/sk/). Tento penzión s rodinnou atmosférou je ako vyšitý pre malé skupinky ľudí, ktorí hľadajú skôr tichšie miesto situované mimo mestského ruchu s možnosťou prechádzok alebo výletov do okolitých hôr a prírody. Ak hľadáte miesto kde zorganizovať menšiu svadbu, catering alebo firemný teambuilding, vrelo odporúčam. Majitelia sú milí a ústretoví ľudia a dá sa s nimi dohodnúť aj na veciach, ktoré nemajú v „ponukovom liste“.

Ale späť ku kurzu:) Tí, čo ma poznajú, dobre vedia, že sa vyžívam vo výrobe homemade jedlých a kozmetických kúskov a nikdy nevynechám príležitosť ísť von do prírody, nazbierať to, čo práve sezóna ponúka a následne z toho doma niečo vykúzliť.

DSC_1104

DSC_1034

S myšlienkou zorganizovať kurz spracovania ovocia, zeleniny a byliniek som sa pohrávala už dlhšie, ale chýbal mi prvotný impulz zvonku. Som akčný typ, ale k niektorým veciam ma niekedy musí dokopať niečo alebo niekto (týmto chcem poďakovať Zuzke V. za nakopnutie:)

Na kurze sme sa naučili ako variť netradičné džemy bez chémie a kíl cukru, orientálne a aromatické indické omáčky chutney (skvelé k mäsu, syrom, foie gras alebo len tak na tapas) a pripravili sme si aj masážnu levanduľovú kocku. Povedali sme si niekoľko tipov ako spracovať zvyšnú zeleninu, ovocie, či bylinky, ktoré máte v chladničke či v špajzi a je Vám ľúto ich vyhodiť.

A aké bolo menu?

  • broskyňový jam s levanduľou, kvetmi ruže a ibištekom
  • rajčinový jam s bazalkou a chilli
  • slivkové chutney s datlami a škoricou
  • masážna levanduľová kocka s peelingovým efektom

Dievčatá boli skvelé a šikovné, atmosféra super. Cítila som sa ako s kamoškami v kuchyni:)

Ak by ste chceli prísť na môj kurz, stačí sledovať novinky na Facebook stránke: https://www.facebook.com/pages/T%C3%A1nine-delikatesy/119434888227720?ref=ts&fref=ts alebo

https://www.facebook.com/pages/Foodbloggerka/270089633041055?fref=ts. Pre veľký záujem bude repríza v Bratislave, najbližší bude 18.10 – ten je úplne vybookovaný a potom v Skalici 25.10. (tam sa ešte nájdu 2 voľné miesta, stačí mi len napísať mail na foodbloggerka@yahoo.com). No a 15.11. máme naplánovaný haloweensky ladený kurz vo Wili Royal v Belušských Slatinách (od 14tej do 17:30). Prihlasovať sa môžete mailom foodbloggerka@yahoo.com alebo mi napíšte správu na FB fan page https://www.facebook.com/pages/T%C3%A1nine-delikatesy/119434888227720?ref=ts&fref=ts.

haloween

A tu je malá ochutnávka fotiek z kurzu v Belušských Slatinách.

DSC_0988

DSC_1000

DSC_1007

DSC_1014

DSC_1046

DSC_1081

DSC_1084

 DSC_1101

DSC_1117

DSC_1131

DSC_1180

DSC_1111

DSC_1255

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: